Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Boty  a  stélky  Hanák – LÉČBA  CHŮZÍ

O společnosti HANÁK:

    „Naše malá rodinná firma vznikla v roce 1990. Vyrábíme obuv dámskou, pánskou i dětskou s biomechanickou aktivní stélkou, která svou novou konstrukcí a tvarováním zajišťuje zdravé chodidlo. Dorovnává již vzniklé deformace nohy a tím zamezuje nepříjemným bolestem. Tato patentovaná stélka má dokonalou pružnost a maximálně respektuje plosku nohy. Obuv je možno používat místo přezůvkové obuvi doma, ve škole, v práci i jako vycházkovou obuv. Splňuje všechny požadavky zdravotní obuvi.“

·         Noha začíná krokem jako pevná flexibilní struktura a dokončuje jako rigidní páka v dnešní obuvi. Ale svět si nevšiml, že rigidní páka je jen částečná podpora palce. A to je hlavní důvod našich potíží, ale nevěděli jsme, co tyto potíže způsobují. Napřed jsme vytvořili stélku s lůžkem palcového kloubu, která nám ukázala, co je příčinou. Jedná se o tzv. sezamské kůstky na dolní straně palcového metatarzu (nártní kost, ke které se pojí prstní články palce nohy). Sezamská kost obecně je kost vzniklá ve šlaše, v tomto případě se jedná o šlachy krátkých svalů palce.

·         Tyto šlachy svojí váhou těla vyřazujeme z funkce a tím ztrácí palec vlastnosti páky. Při chůzi v současné obuvi s nevhodnou stélkou dochází proto k vyosení chodidla, kotníku a k následnému vertikálnímu vyosení celé kostry těla.

·         Jakou váhu přenášíme na palec, takovou silou nám drží vazy kotník. A tak je objasněna další záhada světa vyšlapávání podpatků a nerovnoměrné scházení podpatků, což má velký vliv na životnost obuvi.

 

    V roce 2004 přišla myšlenka, jak pomoci ženám odstranit vady vbočeného palce. Vytvořila se snížením palcového kloubu oproti malíkovému kloubu. Tak vznikla první obuv na světě na vysokém podpatku, která léčila tyto problémy a stala se doslova zdravotní obuví.

Později jsme vytvořili první patentovanou biomechanickou aktivní stélku k chodidlu a zrcadlově anatomickou do podešve obuvi, se snížením palcového kloubu oproti malíkovému kloubu. Stélka dokonale respektující plosku nohy se vkládá do obuvi. V roce 2009 vznikla druhá patentovaná stélka se snížením palcového kloubu oproti malíkovému kloubu a se snížením v patní části chodidla.

Prohlubeň stélky v místě palcového kloubu a snížení v patní části chodidla je zásadní pro celou funkci dolní končetiny. Jen tak se využije dokonalé rigidní páky palce a prstů, dané nám přírodou. Šlachy od palce a prstů vypínají vazy podélné a příčné klenby a vazy kotníku, lýtkové a holenní kosti a tím dochází ke zpevnění kotníku a jeho vertikalizaci. Dolní končetinu tato stélka respektuje jako celek, protože již není blokována plochá šlacha chodidla patní kostí a tudíž je zajištěn rovnoměrný tah oboustranně až ke kolenu a postupně dochází k vertikalizaci kolenního a kyčelního kloubu, pánve, kostrče, celé páteře, ramen a hlavy.

·         Naše patentovaná biomechanická aktivní stélka zabraňuje vytvoření kladívkových prstů a vbočení palce (Hallux valgus). Již vbočený palec se na stélce vrací do správné polohy. Dokáže vytvořit klenbu i u lidí staršího věku, což se dosud nikdy nepodařilo!

·         Stélka odstraňuje únavu nohou, otoky a rovněž bolesti hlavy od páteře. Má positivní vliv na zlepšení stavu horních cest dýchacích.

·         Při chůzi dochází k rovnoměrnému rozložení váhy těla na jednotlivé části chodidla, (šest bodů), jsou zapojovány a posilovány svalové skupiny nohy udržující nožní klenbu a zároveň podporují činnost krevního oběhu a lymfatického systému celé dolní končetiny, což je velice důležité především pro diabetiky. Nevhodná stélka v obuvi se projevuje u lidí ve zhoršení kvality života a zvýšením celospolečenských nákladů na léčbu, což stojí jistě za zamyšlení….

Světové statistiky uvádějí, že v dnešní době trpí 95 % lidí problémy pohybového ústrojí !

Bolesti zad, mající svůj původ v oblasti páteře, jsou celosvětově považovány za jeden z nejzávažnějších medicínských, ekonomických a sociálních problémů.

Podle údajů z USA jsou bolesti zad bezkonkurenčně na 1. místě v pořadí příčin pracovní neschopnosti osob mladších 45 let, zaujímají 2. místo v hodnocení důvodů návštěvy lékaře, jsou 4. nejčastější příčinou chirurgických zákroků a 5. nejčastějším důvodem hospitalizace! 

Alarmující je skutečnost, že devatenáct dětí předškolního věku ze dvaceti má patologické deformace nohou! 

Víte, že:

-         Člověk o váze 70 kg udělá při chůzi 1 km asi 1 360 kroků.

-         Celkově přenese váhu vlastního těla o hmotnosti 95 tun. Dokonalým osazením palcového kloubu dojde k úsporám přenesením vlastní váhy na palec a prsty v hodnotě do 30 %, což představuje cca 28 tun.

-         Za život člověk ujde asi 200 000 km, což představuje 272 milionů kroků a přenese hmotnost vlastního těla při váze 70 kg asi 19 milionů tun. Jestliže zde spočítáme úsporu 30 %, tak dojdeme k číslu 5,7 milionu tun úspory ve prospěch lidského těla. Tato úspora přepočtená ve prospěch lidského organismu činí 60 000 km navíc. Vyjádřeno zvýšením kroků mobility.

 

Vhodné pro:

-         děti, dospívající, dospělé i starší osoby

-         zdravé i nemocné (úrazy, cukrovka – diabetes, vybočený palec, deformace prstů, ploché nohy, artrózy, artritidy, osoby z nadváhou, …)

-         sportovce (běhání, chůze, chůze z hůlkami - nordic walking, maraton,…)

-         turisty

-         vojáky

-         řidiče

-         koloběžkáře (netrpí palce, záběr všemi prsty nohy)

Poznámka:

Pro osoby s postižením kloubů dolních končetin je vhodná kombinace botů nebo stélek s turistickými holemi (Nordi Walking, trekingové hole, severská chůze). Je zjištěno, že při každém kroku snižují teleskopické turistické hole celkovou váhu zatížení až o 5 kg, při chůzi z kopce či do kopce až o 8 kg. Opřeme-li se tedy o hůl 45 – 70 x za minutu, ušetříme nohám za hodinu turistiky něco mezi 13 - 34 tunami zatížení !!!

Sortiment:

V prodejně Léčivky jsou k dostání biomechanické aktivní stélky Hanák Standart DUO do uzavřené konfekční obuvi. Stélky SUPER DUO a boty Hanák lze po dohodě a po zaplacení zálohy v prodejně Léčivky objednat a vyrobit na míru.

Váš prodejce:

Pfeffer Bohdan – Léčivky – bylinářská prodejna a poradna,

Náměstí č.7, 687 09 Boršice (u Buchlovic)

Tel. 728 288 125, www.lecivky.prodejce.cz

bodomil@cbox.cz