Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

VAPORIZACE,  VAPORIZÉR

Nemáte rádi kouření? Vaporizér je řešení pro Vás.

Jde v podstatě o jakousi zdravou alternativu kouření. Kouření prostřednictvím této „mašinky“ představuje přírodní čistou chuť, výsledek je bez kouře a nepříjemných zápachů a toxických látek. Zajišťuje tak čistý požitek... Stručně řečeno, vaporizace je suchá destilace při nízké teplotě.
Teplota při zapálení, vznícení (cigarety, doutníku či dýmky) se pohybuje hodně vysoko kolem 500 až 600 °C. Při tahání (šlukování) do plic, kdy dochází k většímu sání kyslíku, i vyšší (800°C). Teplota odpařování látek (pro kuřáka důležitých - např.nikotinu), kterých je v kouřeném produktu v průměru 1/10, je okolo 200 °C +/- drobné odchylky v závislosti na typu použité substanci.
Existuje několik typu vaporizérů, od modelů vyráběných jak se říká „na koleně“ až pro pokročilejší modely, které zahrnují chladiče a regulátory teploty, třeba i digitální. Vaporizéry jsou zvláště dobré pro samoléčitele, kteří užívají inhalování bylin (aromaterapie) pro zlepšení svého zdravotního stavu, ale nemohou si dovolit (to by neměl ostatně nikdo) inhalovat i zbytečně škodlivé látky, které při spalování vznikají spolu s požadovanými látkami.

Od roku 209 lze sehnat na objednávku "kapesní" plynové vaporizéry, přenosné bez potřeby elektrické energie !

Vlastnosti:

- Teplota " destilace" je u většiny vaporizérů je přesně regulovatelná termostatem. Teplotu lze nastavit přímo na konkrétní látku (nikotin, určitou silici, pryskyřici apod.).

- Používají se na suché i mokré rostlinky -  včetně všemožných produktů z rostlin vyráběných.

- Mají zvláštní design, jednoduchou obsluhu a lehce dávkovatelný účinek.

- Nepáchnou, nedýmí, nespaluje se papír, nevznikají při vaporizaci karcinogenní a jinak škodlivé látky.

- Vaporizace je nejlepší řešení pro vaše zdraví (týká se to zejména závislých kuřáků). Odbouráte až 90% všech škodlivin, které inhalujete při běžném kouření, odpařují se jen účinné látky, silice a pryskyřice.